KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15781050
*
nr 1578 1050
Oljemålning
efter Gustav Klimt. Figurkomposition. Ej signerad. Proveniens: förvärvad av artisten Johan Kinde. Olja på duk, 61x122 cm, yttermått inklusive ram: 63x124 cm. Skänkt av Johan Kinde
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2023
kl 05:36:43
- Specialauktion
20 nov
Specialauktion för Stadsbrudskåren
Stadsbrudarnas välgörenhetsauktion till förmån för utsatta kvinnor och barn i Storstockholm. Särskilda villkor gäller: onlinebudgvining fram till och med angivet klockslag på auktionsdagen - därefter ...
Läs mer om Specialauktion för StadsbrudskÃ¥ren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad figurkomposition gustav klimt olja olja på duk oljemålning oljemålningar skänkt av johan kinde
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14
*
Oljemålning
Läs mer om Specialauktion för StadsbrudskÃ¥ren
nr 1578 1050
Oljemålning
efter Gustav Klimt. Figurkomposition. Ej signerad. Proveniens: förvärvad av artisten Johan Kinde. Olja på duk, 61x122 cm, yttermått inklusive ram: 63x124 cm. Skänkt av Johan Kinde
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2023 |
- Specialauktion
20 nov
Specialauktion för Stadsbrudskåren
Stadsbrudarnas välgörenhetsauktion till förmÃ¥n för utsatta kvinnor och barn i Storstockholm. Särskilda villkor gäller: onlinebudgvining fram till och med angivet klockslag pÃ¥ auktionsdagen - därefter ...Läs mer om Specialauktion för StadsbrudskÃ¥ren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad figurkomposition gustav klimt olja olja på duk oljemålning oljemålningar skänkt av johan kinde
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14